EPILÁCIA ELEKTRICKOU IHLOU

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia elektrickou ihlou je efektívnou metódou, pri ktorej dochádza k trvalému zničeniu vlasovej cibuľky.

Farba chĺpkov nie je dôležitá. Metóda sa často využíva ako doplnok laserovej epilácie na odstránenie veľmi svetlých a sivých chĺpkov na tvári a tele.

Pri zákroku sa zavádza do každého vlasového folikulu (miesto, odkiaľ vyrastá chĺpok) veľmi tenká ihlička. Exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácii, ktorou sa následne chĺpok (vlasová cibuľka) zničí. Takto ošetrený chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne.

Stav po zákroku

Bezprostredne po zákroku môže na ošetrených miestach dochádzať k začervenaniu kože. Môžu sa vyskytnúť mierne opuchy, ktoré pretrvávajú  niekoľko hodín. Pri citlivejšej pleti môžu mierne zápaly pretrvávať 2 až 3 dni.

V prípade potreby sa odporúča niekoľko dní po zákroku aplikovať masť alebo gél na rany. Nesprávna starostlivosť, nečistoty alebo intenzívne slnečné žiarenie epilovaných miest môže zvýšiť riziko zápalov a trvalých jazvičiek.

Aby sa predišlo vzniku pigmentácií (škvŕn), je potrebné vyhýbať sa intenzívnemu slnečnému žiareniu 3 – 7 dní po zákroku. V slnečnom období je žiadúce používať ochranný krém s vyšším faktorom.


Každý chĺpok je nutné odstraňovať zvlášť. Preto je pri výraznom ochlpení alebo v prípade väčších plôch potrebných viac opakovaní. Počas série zákrokov sa vlasové chĺpky nesmú vytrhávať ani odstraňovať voskom. Ošetrenie sa vykonáva pri dĺžke chĺpkov od 3 mm vrátane.

Metóda nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom a poruchami srdcového rytmu, pretože prístroj pracuje s elektrickým prúdom.

ELEKTROKAUTERIZÁCIA

Koagulácia odstránenie fibrómu / seboroická keratóza / verucca /ďalšie 5€ ks/

30-150€

Koagulácia odstránenie hemangiomu /ďalšie 1€ ks/

30-150€

Koagulácia odstránenie cievok /nos/líca/ 

60€

Epilácia elektrickou ihlou

35-50€