EPILÁCIA ELEKTRICKOU IHLOU

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia elektrickou ihlou je efektívnou metódou, pri ktorej dochádza k zničeniu vlasovej cibuľky.

Pri zákroku sa zavádza do každého vlasového folikulu (miesto, odkiaľ vyrastá chĺpok) veľmi tenká ihlička. Exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácii, ktorou sa následne chĺpok (vlasová cibuľka) zničí. Takto ošetrený chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne.

Farba chĺpkov nie je dôležitá. Metóda sa často využíva ako doplnok laserovej epilácie na odstránenie veľmi svetlých a sivých chĺpkov na tvári a tele.

Stav po zákroku

Bezprostredne po zákroku môže na ošetrených miestach dochádzať k začervenaniu kože. Môžu sa vyskytnúť mierne opuchy, ktoré pretrvávajú  niekoľko hodín. Pri citlivejšej pleti môžu mierne zápaly pretrvávať 2 až 3 dni.

V prípade potreby sa odporúča niekoľko dní po zákroku aplikovať masť alebo gél na rany. Nesprávna starostlivosť, nečistoty alebo intenzívne slnečné žiarenie epilovaných miest môže zvýšiť riziko zápalov a trvalých jazvičiek.

Aby sa predišlo vzniku pigmentácií (škvŕn), je potrebné vyhýbať sa intenzívnemu slnečnému žiareniu 3 – 7 dní po zákroku. V slnečnom období je žiadúce používať ochranný krém s vyšším faktorom.


Každý chĺpok je nutné odstraňovať zvlášť. Preto je pri výraznom ochlpení alebo v prípade väčších plôch potrebných viac opakovaní. Počas série zákrokov sa vlasové chĺpky nesmú vytrhávať ani odstraňovať voskom. Ošetrenie sa vykonáva pri dĺžke chĺpkov od 3 mm vrátane.

Metóda nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom a poruchami srdcového rytmu, pretože prístroj pracuje s elektrickým prúdom.